Evinizi satarken doğru fiyatlandırmaya, evinizi gözden geçirmeye ve düzeltmeye, ilgili satış belgelerini hazırlamaya ve güvenilir bir emlakçı seçmeye dikkat etmelisiniz. Aksaray Yenikent Emlak, bu süreçte sizin yanınızda olup, evinizi hızlı ve en yüksek fiyattan satmanızda size yardımcı olabilir. Devamı için tıklayınız

Gayrimenkul yatırımının temellerini öğrendikten sonra, yatırımınızın türünü belirlemek, doğru gayrimenkulü değerlendirmek ve uygun finansmanı bulmak kritik adımlardır. Bu konuda size rehberlik edebilecek bir emlak danışmanı ile, örneğin Aksaray Yenikent Emlak gibi, çalışmanın değeri paha biçilemez olabilir.

Daha fazlası için blog yazımızı okuyunuz…

Kat mülkiyeti tapusu, gayrimenkul yatırımlarında hukuki güvence sağlar ve bir gayrimenkulün belirli bir bölümünün mülkiyetini belgeler. Bu süreçte, Aksaray Yenikent Emlak gibi bilgili ve deneyimli bir emlak danışmanı, hukuki belgeleri doğru bir şekilde hazırlamanız ve yönetmeniz konusunda yardımcı olabilir. Daha fazlası için tıklayın…

Bina hasar ve risk tespiti büyük 6 Şubat depremi ile yeniden gündeme geldi.

Detay için okuyunuz?

Kahramanmaraş merkezli deprem 10 ilde hasara ve can kayıplarına neden oldu. Binlerce bina yıkılırken vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında “Oturduğum ev sağlam mı, yıkılma riski var mı?” sorusu var.

İşte tüm bilgilerin yer aldığı blog yazımız!

Pandeminin gölgesinde son üç yılı geride bırakmaya hazırlanan dünyamız, dünya tarihinde bugüne kadar görmediğimiz sağlık başta olmak üzere ekonomik ve sosyal sonuçlara sahne oldu. Küresel ekonominin ritmini bozan pandemi krizinden çıkmaya çalışılsa da, enerji, metal, değerli metal, gıda, tarım gibi küresel ölçekte emtia fiyatları arttı. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesiyle başlayan enerji krizi ise, global ölçekte ekonomik görünüme damgasını vurdu. Yaşanan bu tablodan inşaat sektörü de küresel çapta payını aldı.

Devamını Oku!

Ayrılmak anlamına gelmektedir İfraz. Bu gayrimenkulde ise tapuda arsa olarak kayıtlı taşınmazların kendi içerisinde daha küçük boyutlu parsellere bölünmesi olarak yapılan işlemler, atılan resmi adımları kapsayan bir süreçtir.

Devamını okuyunuz.

Ev satmak isteyen kişilerin endişe duydukları ev ne kadar sürede satılır konusu oldukça değişkendir. Ev satın almak yüksek maliyet gerektirir. Kişiler yüksek beden ödemek zorunda oldukları taşınmaz mallar için daha seçici ve inceleyen bir tavır sergiler. Satın alma öncesinde yapılan piyasa araştırması, tercih edilecek eve karar verme süreci bu nedenle uzun zaman alabilir.

Devamını Oku!

Yatırım aracı olarak ev almak isteyen kişiler ev alıp kiraya vermek mantıklı mı sorusunun cevabını arıyor. Belirli bir birikimin değerlendirilmesi için ev almak mantıklı bir hamledir. Gayrimenkul alımı her dönem kar sağlayan yatırım aracı olmuştur. Günümüzde ise diğer yatırım araçlarına oranla kar oranının arttığı bile söylenebilir. Yüksek maliyetli bir yatırım olan evin alınmaya karar verilmesi diğer yatırım araçlarından biraz daha zordur.

Devamını Oku!

İdeal yaşam alanını oluşturmak için gerçekleştirilen ev satın alma işlemi, aşamalarla gerçekleştirilen uzun bir süreçtir. Bu süreç evi satın aldıktan sonra da birtakım işlemlerin tamamlanması için devam eder. Yani evi tam olarak benimseyebilmeniz için bu işlemleri gerçekleştirmeniz gerekir. Bu işlemler de tıpkı satın alma sırasında olduğu gibi çeşitlenir. Bu yazıda yeni ev alınca yapılması gerekenler konusunda detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Devamını Oku!

Ev tercihlerinizi büyüklüğüne, konumuna göre değişmektedir. Ev tercih ederken belirli unsurlar bulunmaktadır. Yazlık ev seçenekleri yaz aylarında gidebileceğiniz serin ve huzurlu alanlardan biridir. Birçok avantajı bulunmaktadır. Şehre yakın tercih edenler ulaşım açısından da kolaylık sağlanmaktadır.

Devamını Oku!